RENOVACE AUTOMOBILU

aneb auto jako správná investice…

od nákupu přes renovaci až k naslednému zisku z prodeje!


U nás v NELLYCARS se mimo jiné soustředíme na nákup, renovaci, následný prodej a samozřejmě jeho následné zhodnocení. Díky zkušenému týmu našich lidí jsme schopni klientovi nalézt jeho vysněný supersport, pořádnou klasiku, pořádnou raritu nebo cokoliv po čem touží a to v krátké době. Veterány vozíme téměř z celého světa, nejsou u nás vyjímkou auta dovezená například z Německa, Švýcarska, Japonska, USA a jiných zemí. 

 

Jak to celé funguje?

1) výběr, nákup a dovoz vozidla do NELLYCARS

Začínáme tím, že nám klient zadá a sdělí své požadavky, přání a také cenovou představu celé zakázky, a v neposlední řadě jestli chce vozidlo před nebo po renovaci. A hledání může začít! V co možná nejkratším termínu představíme klientovi vybrané vozy, které máme vždy prověřené a u kterých jsme si 100% jistí jejim původem a stavem. Nikdy nedoporučíme  vozidlo, které bylo v minulosti nějak zásadně nabouráno, po úpravě stavu KM nebo ukradeno. Po zúžení a následném finálním výběru vozu nastane čas vyjednávaní a řešení všech možných náležitostí potřebných k legálnímu odkupu a převozu k nám na servis. VŠE ZA VÁS ŘEŠÍME MY! Po vyřešení všech úředních náležitostí se zajišťuje převoz vozidla naši vlastní odtahovou službou. V případě větší vzdálenosti řešíme dopravu individuálně. Vždy je při převzetí vozidla náš člověk, který dohlíží na bezpečný a profesionální přesun.

 

2) Auto dorazilo a je čas začít, renovace veteránu je složitý a hlavně pak časově náročný proces... proto je potřeba vše dobře naplánovat!

Po náročném ověřování, papírování, smlouvání na ceně a hlavně pak šetrné přepravě vozu k nám na servis, se majitel i vozidlo musí u nás v servise důkladně seznámit, je to většinou i poslední možnost vidět vůz pohromadě před renovací, hned poté začíná omlazovací kůra. Pokud to technický stav vozidla dovolí novopečený majitel veterána se ve svém voze poprvé sveze, seznámí se s jeho historií a hlavně pak s i celkovým stavem vozu. Poté se klient i auto můžou začít těšit na celou renovaci a proces vrácení zašlého lesku a slávy. Tým našich zkušených techniků mezitím připravuje a plánuje celý proces renovace vozidla, výběr vhodných dílů, součástek, technologií oprav, ladění detailů jako je barva karosérie, čalounění, kovových a plastových součástí interiérů a tak podobně. K celé renovaci vždy připravuje detailní rozpočet, který se vždy snažíme připravit do posledního detailu, náš klient by vždy měl mít představu o tom kde se jeho peníže budou investovat. Po odsouhlasení cenového rozpočtu můžeme začít dlouhou cestu.

 

3) Vozidlo je třeba důkladně rozebrat, abychom odhalili zbytek vad a dílů, které se musí vyměnit nebo repasovat

Vozidlo se rozebere do posledního šroubku. Všechny díly a součástky se roztřídí do několika skupin, na vyřazené k výměně za nový díl, k renovaci, k částečné opravě. Všechny díly a součástky se uloží a postupně připravují k pozdějšímu skládání. Odstrojený skelet vozidla se dle stavu karoserie odváží k profesionálnímu opískování. Po tomto zákroku se s našimi zkušenými karosáři dohodne a upřesní rozsah oprav. Díly, které jsou na vyřazení se nahrazují novými nebo za starší originální díly v dobrém stavu. Vozidlo pak prochází desítky někdy stovky hodin rukami našich karosářů dokud výsledek není stoprocentní. Po karosářských pracech se vozidlo přesunuje k našim přípravářům a lakýrníkům. Jejich rukami prošly kousky jako FERRARI 430, FERRARI TR, LAMBORGHINI DIABLO, LAMBORGHINI GALARDO, BMW M5 a jiní “krasavci”.  Před samotným lakováním prochází vozidlo kontrolou kvality a může se začít lakovat. Po výběru barvy a zvolení správného odstínu stráví auto opět desítky hodin v lakovně dokud výsledek není naprosto dokonalý. Pro vášnivé příznivce renovací veteránů připravujeme článek včetně fotografií a detailniho popisu… :o)

 

4) Repase motoru, podvozku, interiéru…

Motor, podvozek, brzdy, interiér a samozřejmě i zbytek doplňků za ty roky dostaly pořádně zabrat… Vše si tedy zaslouží naši pozornost a maximální péči. Na přeměně zašlé slávy a krásy vozidla se s námi podílejí naši dodavatelé, kteří jsou nedílnou součástí toho, aby byl výsledek co nejlepší! Výsledkem je motor po kompletní generálce, podvozek složen většinou z úplně nových komponentů, interiér lepší než když byl nový a navíc přesně podle vašich představ! Zbylé doplňky jako chrom, plasty, skla, kožené pásky a vše ostatní projdou také omlazovací kůrou, aby jejich vzhled nekazil finální dojem renovovaného vozidla.

5) Teď to nejtěžší... Finální skládání                      

Blíží se nejtěžší fáze celé renovace, kdy je potřeba dát všechny komponenty dohromady, sešroubovat šroubky, matky, zapojit všechny káblíky tak aby auto fungovalo jako když před lety vyjelo z továrny. Po desítkách hodin strávených skládáním se dostáváme do finální fáze procesu, který je ovšem ten nejdelší. Je to ladění veškerých detailů, shánění posledních komponentů a doplňků, které ještě chybí. Po spoustě pracovních hodin všech zúčastněných můžeme říct - MÁME HOTOVO!! Následují testovací jízdy, technické kontroly a první najeté kilometry jsou pro nás vždy velkou odměnou.

 

6) Renovace mne začaly bavit, auto chci prodat abych mohl renovovat další... Nebo si chci koupit jenom další, ale nevím kde to pak všechno budu parkovat... 8-))))

Renovace veterána by měla být vždy hlavně radost, nadšení a touha mít toho nejhezčího veterána minimálně u nás v republice. Na druhou stranu si u nás v NELLY myslíme, že se člověk může dobře bavit, ale taky u toho rozumně vydělávat, což je vždy o to příjemnější. Každý slušný youngtimer má v dnešní době potencíál sám od sebe růst na hodnotě. Když mu ale pomůžete tím správným směrem, může se z vlastnictví veterána stát slušný investiční záměr. A to se netýká jen těch nejbohatších. Stejný potenciál růstu má dneska Škoda R1000, Trabant, FIAT 500 nebo třeba FERRARI F50. Vždy je to samozřejmě o tom vozidlo pořídit za rozumnou cenu a pak jeho hodnotu udržovat nebo ideálně zvyšovat tím správným zacházením a skladováním. S tím vším Vám velice rádi pomůžeme a dokonce momentálně chystáme pro všechny nadšence program "NELLYCARS LUXURY PARKING", který je s renovací veteránů přímo spojený, a všem, kteří mají, nebo se chystají vlastnit vozidla nejen pro zábavu, ale i z investičního hlediska vyřeší všechny "problémy" spojené s ustájením svým vozidel. Nejedná se o žadné skladování vozidel někde na louce pod plachtou, nebo v plechových garážích, ale v opravdu kulturním a TOP prostředí, které tyto skvosty potřebují ke svému odpočinku "na stará kolena".

Více se pak dozvíte v 
"NLP"

Fotogalerie - ukázka renovací