Aplikační centrum Frýdek-Místek

Místo, kde se profesionálně postaráme o Váš vůz. Pro maximální funkčnost ochrany PIKATEC je klíčová detailní příprava vozu. Právě tomuto procesu věnujeme maximální péči. Nabízíme několik programů od odstranění drobných škrábanců až po hloubkovou renovaci laku. 

Automobil dokonale připrávíme a profesionálně naneseme ochrannou polituru. Vy si u nás dáte kávu a druhý den vyzvednete krásnější a chráněný automobil. 
 

Pikatec nanotechnology & energy

Co je to Pikatec Car?

Nanokosmetika Pikatec Car je nejmodernější ochrana laku, kol, skel a interiéru každého vozu. Tato ryze česká technologie vznikla ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci, jejíž vědci patří mezi světové lídry v oblasti nanotechnologií.

Základem ochranných politur PIKATEC je patentovaná směs unikátní pryskyřice, speciálních aditiv a velmi tvrdých přírodních materiálů miniaturních velikosti zvaných nanočástice. Ty mají za cíl vytvořit na ošetřeném povrchu velmi odolnou vrstvu, která vůz chrání před poškozením, zachová a vyzdvihne jeho krásu a maximálně usnadňuje následnou údržbu.

Keramický štít Pikatec Car

Miniaturní částice obsažené v nanokosmetice Pikatec spolehlivě vyplní veškeré nerovnosti v laku a téměř dokonale jej vyhladí. Ošetřený povrch tak získá poslední, velmi odolnou a tvrdou vrstvičku, která brání jejímu poškození. Drobný prach i částečky písku se tak od vrstvy odrazí a nezanechávají na karoserii vozu dlouhé škrábance jako u neošetřeného vozu. Nedochází tak ani k narušení lakové vrstvy, takže se voda, slunce, sůl, ani jiné chemikálie ke karoserii nedostanou.
 

Nanokosmetika ale není jen o ochraně. Jak jsme již zmínili, ušpiněný, hrubý a neošetřený lak vozu je velmi obtížné zbavit všech nečistot a abychom dokázali umýt výkaly od ptactva, nebo smůlu ze stromů, musíme použít agresivní chemii. Mytí trvá dlouho, je náročné a výsledkem po usušení je vyschlý a vybledlý lak plný fleků, které tyto nečistoty v laku nenávratně zanechaly.
 

Nanokosmetika Pikatec vše řeší jinak. Vyhlazením laku nemají nečistoty šanci se vůbec k povrchu přichytit. Ochranný štít je odpuzuje a pokud se jim přece jen podaří na povrchu ulpět, lze je velmi snadno smýt obyčejnou vodou. I voda je nanovrstvou sama o sobě odpuzovaná, zvyšuje se tak bezpečnost jízdy především při výhledu z vozidla za deště. Vše má samozřejmě svá pravidla, takže nelze očekávat, že vůz už bude navždy čistý, ale bude se špinit mnohem méně a pokud mu dopřejeme minimální, velmi snadnou péči, bude vám stát před domem pořád ten nablýskaný krasavec, kterého jste si před časem pořídili a hlavně s lakem bez poškození.

 

Diamond nebo Ceramic?

Řada Diamond
byla vyvinuta tak, aby splňovala ta nejtvrdší kritéria. Díky svému složení je schopna čelit extrémním podmínkám. 

 

 

Řada Ceramic
vychází z řady Diamond, její složení bylo upraveno tak, aby kosmetika byla cenově dostupná.
 

 

 

Srovnání vlastností

 

 

 

Rozdíly v aplikaci

Řada Diamond je díky svému složení mnohem tvrdší a odolnější než Ceramic.
To se odráží i v pracovních postupech a náročnosti při rozlešťování ochranné politury na karoserie.

Jakou řadu nanokosmetiky tedy zvolit?

Obecně u vozů v hodnotě do půl milionu korun doporučujeme zakoupit řadu Ceramic.
U vozů vyšší cenové kategorie pak zcela jistě zvolte Diamond.

 

Ceník aplikace PIKATEC

Aplikace exteriéru vozu Pikatec CERAMIC / DIAMOND

V ceně je běžná příprava vozu. Aplikace nanokosmetiky Pikatec na karoserii a okna malého nebo středního vozu. Cena nanokosmetiky Pikatec není v ceně. Zakoupení na místě.


 

malé a střední auta
malé a střední auta + kola

1 999,-
2 399,-

velká auta, kombi, SUV
velká auta, kombi, SUV + kola

2 499,-
2 899,-

 

CENA NANOKOSMETIKY PIKATEC​

Ceramic Protection Pack
Ceramic Nano Protect Wheel

Diamond Protection Pack 

1 599,-
   399,-
3 799,-

 

Aplikace Interiéru vozu Pikatec včetně kosmetiky

Aplikace zahrnuje lehké dočištění interiéru, odmaštění a aplikaci nanokosmetiky Pikatec malého nebo středního vozu Aplikace se vztahuje také na koberečky nicméně jejich funkčnost je velmi omezená velkým mechanickým namáháním.
Nezahrnuje větší čištění ani tepování, zároveň se nevztahuje na zavazadlový prostor.

malé a střední auta
velká auta, kombi, SUV

3 299,-
3 999,-

 

Velikosti vozu

malá a střední auta

Základní velikost vozu se vztahuje na střední a menší karoserie (např. AUDI A3, A4 / BMW 1, X1, 3, 4 / Citroën C1 / Dacia SLogan / Fiat 500 / Ford Fiesta, Focus / Hyundai i10, i20 / Kia Rio, Ceed / Mazda 2, CX3 / Mercedes A, B, C / MINI Cooper, Countryman / Mitsubishi Space Star / Opel Karl, Corsa / Peugeot 108, 208, 308 / Renault Twingo / Seat Ibiza, Leon / Smart Fortwo / Suzuki Celerio / Škoda Fabia, Škoda Octavia  / Toyota Aygo / Volvo V40 / VW Golf, Up, Polo apod.).

Nevztahuje se na vozy verze kombi a typu SUV, velká rodinná MPV a ostatní velká auta např. Volvo XC60, XC70, Ford Galaxy apod.

velké auta, kombi, SUV 

Pro nadměrnou velikost vozu se vztahuje na vozy verze kombi, SUV, velká rodinná MPV a ostatní velká auta (např. Audi A4 avant, A5, A6, A8, Q5, Q7 / BMW 218 G.Tourer, 5, X5, X4, X3, X6 / Citroën Grand C4 / Ford Kuga, Mondeo, C-Max / Honda CRV / Hyundai i40, Grand Santa Fe / Jeep Grand Cherokee / Kia Sportage, Sorento, Optima / Mazda 6, CX5 / Mercedes CLS, E, GLA, GLE, GLK, S / Nissan Qashqai / Opel Zafira, Insignia / Porsche Cayenne / Renault Kadjar / Škoda Superb, Škoda Karoq / Volvo CX 60, XC90 / VW Golf Sportsvan, Passat, Touareg, Touran, Sharan apod.).

Nevztahuje se na velké užitkové vozy, jako jsou dodávky velikosti Transporter apod.

CENÍK   CERTIFIKÁT    REZERVACE